Blog
Interjú Dr. Fügedi-Hegedűs Orsolyával, egészségügyi szervezetfejlesztővel, valamint a Lillemor Maternity szoptatós ruhamárka megálmodójával
Interjú Konkoly Rózsa holisztikus mentorral, valamint Otthonokkal Suttogóval
Interjú Kolta Zsófi (Zsófi néni) online iskola-előkészítő pedagógussal
Interjú Lucz-Krajcsovics Szandrával, a WeTime beszélgetős kártyajáték és a Modern Mommy instablog megalkotójával
Pályaváltók: álom munkától a kiégésig
Hogyan tehet egy munkahely egy embert lelki beteggé? Milyen érzés az, amikor ordít a lelked, mégis félsz továbblépni?
Alkalmazott vagy vállalkozó legyek?
Munkám során sokszor találkozom édesanyáknál azzal a felvetéssel, hogy a régi munkahely, vagy karrier gyerek után nem működtethető, de akkor mi legyen. Akkor vállalkozó leszek.
A kiégés ismeretlenebb arca: téged érinthet?
Sok esetben, ha kiégésről beszélünk, akkor az emberek zöme a kiégést a munkával azonosítja. Munkán belül is azzal, amikor már nem szeretjük azt, amit csinálunk, nem jó a munkahelyi közeg, semmi sem motivál. És bumm, ott van a kiégés a végén.
Sok esetben találkozom azzal klienseimnél, hogy keresik az útjukat a munkaerőpiac világában. Lássuk be, ez sokszor nem egyszerű feladat. Jó részüknél ilyenkor eljön az a gondolat, vállalkozó leszek, hiszen ott nincs főnök, én szabom meg az időmet, a bevétel is magasabb lehet.
Munkahelyi kiégés: váltsak vagy ne?
Mi az a jelenség, ami napjainkban mindenkit érint, függetlenül attól, hogy idős vagy fiatal az illető, nő vagy férfi? Persze, hogy a stresszről beszélek. A stressz azon felül, hogy sok betegség kialakulásának a melegágya lehet, egy másik jelenséget is be tud hívni, ami mostanában nagyon gyakori téma, ez pedig a kiégés.
Munkám során sok nővel dolgozom a karrierváltás, hivatás keresés témakörén, jellemzően zömében az anyává válás után érkezik el ez a pont a legtöbb nő életébe. Jó páran jönnek úgy, hogy nézegettem ezt, és ezt a szakmát, vagy vannak ötletek különböző irányokba, mégsem megy az elköteleződés, az elindulás.