Blog

Munkám során sokszor találkozom édesanyáknál azzal a felvetéssel, hogy a régi munkahely, vagy karrier gyerek után nem működtethető, de akkor mi legyen. Akkor vállalkozó leszek.

Sok esetben, ha kiégésről beszélünk, akkor az emberek zöme a kiégést a munkával azonosítja. Munkán belül is azzal, amikor már nem szeretjük azt, amit csinálunk, nem jó a munkahelyi közeg, semmi sem motivál. És bumm, ott van a kiégés a végén.

Sok esetben találkozom azzal klienseimnél, hogy keresik az útjukat a munkaerőpiac világában. Lássuk be, ez sokszor nem egyszerű feladat. Jó részüknél ilyenkor eljön az a gondolat, vállalkozó leszek, hiszen ott nincs főnök, én szabom meg az időmet, a bevétel is magasabb lehet.

Mi az a jelenség, ami napjainkban mindenkit érint, függetlenül attól, hogy idős vagy fiatal az illető, nő vagy férfi? Persze, hogy a stresszről beszélek. A stressz azon felül, hogy sok betegség kialakulásának a melegágya lehet, egy másik jelenséget is be tud hívni, ami mostanában nagyon gyakori téma, ez pedig a kiégés.

Munkám során sok nővel dolgozom a karrierváltás, hivatás keresés témakörén, jellemzően zömében az anyává válás után érkezik el ez a pont a legtöbb nő életébe. Jó páran jönnek úgy, hogy nézegettem ezt, és ezt a szakmát, vagy vannak ötletek különböző irányokba, mégsem megy az elköteleződés, az elindulás.

Csodálatos dolog anyának lenni. Az ember otthon tölt a gyermekkel 2-3 évet, neveli, terelgeti, nézi, ahogy fejlődik. Ha testvér is születik kis korkülönbséggel, akkor az otthonlét időtartama hatványozódik. A gyerekek egyre csak nőnek, és elérkezik a pillanat, bölcsődébe vagy óvodába mennek. Anya (zömében a legtöbb) pedig ott áll, akkor gyerünk...

Ott állsz a vállalkozásindítás kapujában, vagy épp most vágtál bele, milyen érzések kavarognak ilyenkor benned? Jó esetben az imádom a vállalkozásom, megcsinálom, sikerre viszem, tele vagyok ötletekkel. De mi a helyzet a félelmekkel? Mi a helyzet, amikor a kis ördög a válladra ül, és onnan suttogja a füledbe a kételyeket?